QS81XXR24
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 8MM FIXED RED 24V SLDR
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
QS81XXR24 PDF
Type Description
Series:QS
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.315" (8.00mm)
Lens Size:10.00mm Dia