Q14F3BXXHG220E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
FLUSH BLACKBEZ HYGREEN 220VAC IP
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q14F3BXXHG220E PDF
Type Description
Series:Q14
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:220V
Current:3mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (14.00mm)
Lens Size:16.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:250mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)