FL1P-12QW-2-Y24V
Description
LED YEL 12MM SNAP 24VAC/DC STK
DataSheet
FL1P-12QW-2-Y24V PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.49" (12.50mm)
Lens Size:15.70mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:1000 ~ 1500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:35°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)