Q8R3CXXW12E
Description
LED PM INDICATOR RECESSED WHITE
DataSheet
Q8R3CXXW12E PDF
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:1600mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)