M18GRY2NQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
M18 SERIES EZ-LIGHT: 3-COLOR MUL
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
M18GRY2NQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green, Red, Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:10V ~ 30V
Current:40mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.71" (18.00mm)
Lens Size:16.50mm Dia