FL1M-8CW-4-Y24V
Description
LED YEL 8MM NUT 24VDC STK
DataSheet
FL1M-8CW-4-Y24V PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (8.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:1000 ~ 1500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:35°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)