QS101XXHW110
Description
INDICATOR 10MM FIXED HI WHT 110V
DataSheet
QS101XXHW110 PDF
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:6mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.39" (9.91mm)
Lens Size:12.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:2500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:45°
Termination Style:Solder Lug
Ingress Protection:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
QRM85BXXR12E
QRM85BXXR12E
LED PMI REAR MOUNT RED
6561109304F
6561109304F
LED 1/2" FLAT RED 230VAC TERM
LED PANEL IND MICON 14.5 X 1
QS101XXHW110
QS101XXHW110
PPC06
PPC06
PRESENCEPLUS PRO CAMERA TO C
14164
CAMERA MONO C-MOUNT USB90
200MDP3T2B4M7RE
200MDP3T2B4M7RE
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V