41-NKG28H-CGO
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR GREE
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
41-NKG28H-CGO PDF
Type Description
Series:41
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Clear
Ratings:DC
Voltage:28V
Current:15mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:7.11mm Dia