FL1P-22NA-1-Y110V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
LED YEL 22MM NUT 110VAC/DC STK
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
FL1P-22NA-1-Y110V PDF
Type Description
Series:FL1P
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:110V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.00mm)
Lens Size:29.00mm Dia