Q14P1CXXSB24E
Description
LED INDICATOR 14MM PROMINENT 24V
DataSheet
Q14P1CXXSB24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (14.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:2500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Solder Lug
Ingress Protection:IP67
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6563207304F
6563207304F
1/2" DOM GN 72VDC W/TERM
INDICATOR ST D18
AL6M-P4P-R
AL6M-P4P-R
16MM PILOT LIGHT RED
Q14P1CXXSB24E
Q14P1CXXSB24E
Q-2P05A0003084I
Q-2P05A0003084I
SMA-RJB/FKRAZ-SP G174 84I
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT