Q6P1BXXG12E
Description
INDICATOR 12V 6MM PROMINENT GRN
DataSheet
Q6P1BXXG12E PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:3mm, T-1