Q10F5SXXSB02E
Description
LED PNL INDICATOR BLUE 3.3V IP67
DataSheet
Q10F5SXXSB02E PDF
Type Description
Series:Q10
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:3.3V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.39" (10.00mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:50mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:60°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)