Q22F1AGXXSG28AE
Description
INDICATOR 28V 22MM FLUSH GREEN
DataSheet
Q22F1AGXXSG28AE PDF
Type Description
Series:Q22
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC/DC
Voltage:28V
Current:40mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Lens Size:18.00mm Dia