Q22F1AYXXSY12AE
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 12V 22MM FLUSH YELLOW
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q22F1AYXXSY12AE PDF
Type Description
Series:Q22
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC/DC
Voltage:12V
Current:40mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Lens Size:18.00mm Dia