QS101XXHG220
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 10MM FIXED HI GRN 220V
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
QS101XXHG220 PDF
Type Description
Series:QS
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:220V
Current:3mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.39" (9.91mm)
Lens Size:12.00mm Dia