HFVLU24LR-PLLRD
Manufacturer
c3controls
VIGOR # :
Description
30MM H-LINE 24V LED RED UNIT
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
HFVLU24LR-PLLRD PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:1.18" (30.00mm)