Q6F3BYYRG24E
Description
LED PM IND FLUSH GRN/RD
DataSheet
Q6F3BYYRG24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Green, Red
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V Green, 24V Red
Current:20mA Green, 20mA Red
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:3mm, T-1
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:8mcd Green, 10mcd Red
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)