MRL120LG-MPLLGN
Manufacturer
c3controls
VIGOR # :
Description
16MM 120V RSTR LIGHT GN LED/LENS
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
MRL120LG-MPLLGN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Incandescent, LED, Neon
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:120V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Screw Terminal
Ingress Protection:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Q6R7CXXG02E
Q6R7CXXG02E
LED PM INIDCATOR RECESSED GREEN
Q8R1CXXW24E
Q8R1CXXW24E
INDICATOR 24V 8MM RECESSED WHT
5590202023F
5590202023F
LED PMI SNAP-IN GRN PVC FREE
MRL120LG-MPLLGN
MRL120LG-MPLLGN