PM5-S17Y28V
Description
PANEL MOUNT ASSEMBLY YLW 12.7M
DataSheet
PM5-S17Y28V PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Fresnel
Ratings:AC/DC
Voltage:12V ~ 28V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.50" (12.70mm)
Lens Size:10.20mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:600mcd
Wavelength - Peak:585nm
Viewing Angle:120°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)