Q22P1BXXW110E
Description
INDICATOR 110V 22MM PROM WHITE
DataSheet
Q22P1BXXW110E PDF
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:5mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Lens Size:18.00mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:350mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)