
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 557 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 24V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.69" (17.53mm) |
| Lens Size: | 17.80mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Wire Leads - 0.50" (12.70mm) |
| Ingress Protection: | Water Resistant |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5571705203 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
NEON PANEL INDICATOR 125V
LED 5MM BLUE CLR PANEL MOUNT
PILOT LIGHT 12MM SQ YELLOW LED
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE
DIN TERM BLK SCREW FUSE LED
IC VIDEO QUAD/MUX CTRLR 208QFP
LED PNL MT 11/16" 24V WT YELLOW