
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UB |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | White |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 3.8V |
| Current: | 25mA |
| Panel Cutout Shape: | Square |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.70" x 0.70" (17.78mm x 17.78mm) |
| Lens Size: | 12.00mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of UB04KW016F-JB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR AMBE
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR RED
LED PANEL INDICATOR RD 2.2V IP40
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
IC MCU 16BIT 256KB MROM 100LQFP
INDICATOR SQ GREEN LED WHITE CAP
ACT90MD97PD