
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 559 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2.2V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 6.3mcd |
| Wavelength - Peak: | 650nm |
| Viewing Angle: | 50° |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 900 |
Current price of 5592101838F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR AMB
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR ORG
LAMP HOLDER 12V AMBER
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V
IC PWR MGMT I.MX35/51 186BGA
LED PANEL RED DIFF SNAP-IN