
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 8mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63" (16.00mm) |
| Lens Size: | 15.10mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of M16-AY-12D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PANEL INDICATOR 72VDC ORANGE
INDICATOR 6V 8MM FLUSH GREEN
PMI .250" LED 2V TAB DIFF GREEN
FIXED IND 820NH 2.47A 30 MOHM
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 30V
PILOT LIGHT 12V LED SQUARE YEL
IC FPGA 464 I/O 1156FCBGA