
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 464 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 48V |
| Current: | 15mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 9.91mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 10mcd |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Viewing Angle: | 60° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of 464W-BG48H-CGO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 2V WIRE CLEAR RED
PMI .250" LED 15V TAB DIFF RED
PNL MNT 110V RED 5MM
CAP CER 22PF 50V NP0 1210
CAP CER 12PF 6KV C0G/NP0 1808
CAP CER 13PF 63V C0G/NP0 1206
PMI .250" LED 48V WIRE CLEAR GRE