
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 46 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 48V |
| Current: | 15mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 7.11mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 16mcd |
| Wavelength - Peak: | 583nm |
| Viewing Angle: | 60° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of 46W-BA48H-CYO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 48V TAB DIFF GREEN
LED PANEL INDCATOR ORANGE 6V
KEYSWITCH RF19 FULLY ILLUMINATED
CAP CER 1800PF 500V X7R 1812
CONN HEADER VERT 1POS
CABLE 4COND 16AWG BLACK 250'
PMI .250" LED 48V WIRE CLEAR AMB