
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green, Yellow |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 2.1V Green, 2V Yellow |
| Current: | 20mA Green, 20mA Yellow |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.41" (10.41mm) |
| Lens Size: | 9.10mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 12mcd Green, 11mcd Yellow |
| Wavelength - Peak: | 568nm Green, 590nm Yellow |
| Viewing Angle: | 120° |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PM53-KNYG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PANEL INDICATOR RED 12V
PMI .250" LED 48V TAB DIFF WWHT
INDICATOR
CAP CER 1800PF 25V X7R 1206
CAP CER 1800PF 63V X7R 0603
DIODE ZENER 147V 1W SUB SMA
PNL MNT YLW/GRN 5MM LENS NO WIRE