464W-BG12H-CGO
Description
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR GRE
DataSheet
464W-BG12H-CGO PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Clear
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:10mcd
Wavelength - Peak:565nm
Viewing Angle:60°
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)