
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q12 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.50" (12.70mm) |
| Lens Size: | 8.00mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 50mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of Q12-7P1CXXHY02E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDICATOR ACTUATOR FRONT ILLUMIN
LED PANEL INDCATOR BLUE 24V
PMI .250" LED 24V TAB DIFF GREEN
CAP CER 0805 22PF 100V ULTRA STA
18 POS. REC. HSG. 2.54 MM PITC
CONN PLUG MALE 11POS CRIMP
LED INDICATOR 12.7MM PROMINENT H