
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | White |
| Lens Color: | White |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 24V |
| Current: | 8mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63" (16.00mm) |
| Lens Size: | 15.10mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of M16-TW-24D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 48V TAB CLEAR AMBE
PMI .250" LED 120V TAB CLEAR RED
IND PNL MT 5MM HER WATER CLR 6"
CAP CER 6800PF 250V X7R 2220
CIRCUIT BRAKER 63A
PILOT LIGHT 24V LED ROUND WHITE
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC