
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 5V |
| Current: | 8mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63" (16.00mm) |
| Lens Size: | 15.10mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Features: | Oil Resistant |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of M165-AY-5D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 15V TAB DIFF RED/A
LBW FLUSH PILOT 24V GREEN
PMI .250" LED 24V TAB DIFF GREEN
CAP CER 0.68UF 50V JB 0805
CAP CER 680PF 50V C0G 0603
CAP CER RAD 150PF 250V C0G 10%
PILOT LIGHT 5V LED SQUARE YELLOW