YB03WKW01-5F12-JD
Description
INDICATOR
DataSheet
YB03WKW01-5F12-JD PDF
Type Description
Series:YB
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Amber
Lens Transparency:Clear
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Lens Size:21.00mm x 15.00mm
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)