
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Amber |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.87" (22.00mm) |
| Lens Size: | 29.80mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3PLBR5L-012 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 120V TAB DIFF AMBE
PANEL INDICATOR GREEN IP65
PILOT LIGHT 24V LED RECT YELLOW
CAP CER 0.68UF 50V Z5U 1812
SFERNICE FIXED RESISTORS
PILOT LIGHT 22MM INTEGRAL LED AM
S13N_MMBT4401