464W-NWL24H-CWO
Description
PMI .250" LED 24V WIRE CLEAR CWH
DataSheet
464W-NWL24H-CWO PDF
Type:LED
Lamp Color:White, Warm
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:24V
Current:15mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:1800mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:50°
Termination Style:Wire Leads - 6" (152.40mm)