
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC/DC |
| Voltage: | 6V |
| Current: | 60mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63" (16.00mm) |
| Lens Size: | 15.10mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Features: | Oil Resistant |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of M165-AY-5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR GREE
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR GRE
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR RED/
RES 46.4 OHM 0.1% 1/3W 1206
IC VREF SHUNT 1% SOT23-3
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
PILOT LIGHT 5V INCAND SQR YELLOW