
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 464 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber, Green, Red |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 60V |
| Current: | 9mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 9.91mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 6mcd Amber, 6mcd Green, 6mcd Red |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | 60° |
| Termination Style: | PC Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 464-RAG60H-CYO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 60V WIRE CLEAR AMB
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF GREE
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR AMBE
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR RED/