
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 41 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 2mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 7.11mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 2.1mcd |
| Wavelength - Peak: | 583nm |
| Viewing Angle: | 50° |
| Termination Style: | PC Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C41-ALP12H-CWO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI LED .290" NO LENS
PMI .250" LED 24V WIRE DIFF RED/
PMI .250" LED 24V TAB CLEAR GREE
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
WIRE MARKER SLIP-ON 30X4MM TRANS
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR AMBE
BRIDGE RECT 1P 1.4KV 60A MODULE