
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 41 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber, Green, Red |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 120V |
| Current: | 3.5mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 7.11mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | 50° |
| Termination Style: | PC Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C41-GAR120-NYO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 5V WIRE DIFF GREEN
PMI .250" LED 48V TAB DIFF RED/A
PMI .250" LED 48V TAB DIFF GREEN
RES 379K OHM 1/8W .1% AXIAL
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
CABLE FFC 6POS 1.25MM 10"
PMI .250" LED 120V TAB DIFF GREE