
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M16 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Neon |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | - |
| Voltage: | - |
| Current: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63" (16.00mm) |
| Lens Size: | 15.10mm |
| Lens Style: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of M16-AGN-N2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI 3-26-2013
PMI .250" LED 2V TAB CLEAR CWHT
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR GREE
RES 7.77K OHM 1/4W .1% AXIAL
PILOT LIGHT 240V NEON SQUARE GRN