
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 464 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Orange |
| Lens Color: | Amber |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 5V |
| Current: | 22mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | 9.91mm Dia |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 2000mcd |
| Wavelength - Peak: | 605nm |
| Viewing Angle: | 30° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 464W-NWO5H-CAO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 2V WIRE DIFF RED/A
PNL MNT AMBER W/WIRE 12"
LED IND 8MM YLW 24VDC 20MA
ERC-55-200 1.47M .1% T-2 RNC60H1
PMI .250" LED 5V WIRE CLEAR ORG
IC SUPERVISOR PWR MGMT
IC REG BUCK CTLR DUAL 52QFN