
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPR5 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2V |
| Current: | 30mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.32" (8.13mm) |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Wavelength - Peak: | 605nm |
| Viewing Angle: | 35° |
| Termination Style: | Wire Leads - 12" (304.80mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MPR5ACW12.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED IND 8MM YLW 24VDC 20MA
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR GREE
PMI .250" LED 5V TAB CLEAR WWHT
SFERNICE FIXED RESISTORS
ARITHMETIC LOGIC UNIT, TTL
PNL MNT AMBER W/WIRE 12"
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM