
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Astrolite |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2V |
| Current: | 25mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.19" (4.83mm) |
| Lens Size: | - |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 200mcd |
| Wavelength - Peak: | 639nm |
| Viewing Angle: | 60° |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 6039-004-304R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 48V WIRE CLEAR GRE
PMI .250" LED 28V TAB DIFF GREEN
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR RED/
RES 44.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
PMI .250" LED 5V TAB CLEAR WWHT
LED RED DIFF 2V WIRE LEADS
SENSOR-ACTUATOR CABLE (ASSEMBLED