
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 405 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 48V |
| Current: | 15mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Lens Size: | - |
| Lens Style: | - |
| Millicandela Rating: | 2800mcd |
| Wavelength - Peak: | 592nm |
| Viewing Angle: | 30° |
| Termination Style: | PC Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 405-NWA48H-NWO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR AMBE
PMI .250" LED 24V WIRE CLEAR ORG
PANEL INDIC INCAND 6.3V WHITE
CAP CER 1206 6.8NF 100V C0G
CAP CER 0.027UF 16V C0G/NP0 2220
PMI .250" LED 120V TAB DIFF AMBE
PMI .250" LED 48V TAB DIFF AMBER