C96-NWO120-CAO
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
PMI 5-8-2013
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
C96-NWO120-CAO PDF
Type Description
Series:90
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:LED
Lamp Color:Orange
Lens Color:Amber
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:120V
Current:3.5mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.29" (7.37mm)
Lens Size:8.50mm Dia