464-NKA28H-CAO
Description
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR AMBE
DataSheet
464-NKA28H-CAO PDF
Type Description
Series:464
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:Amber
Lens Transparency:Clear
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:28V
Current:16.5mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia