464-GAR12H-CRO
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR GREE
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
464-GAR12H-CRO PDF
Type Description
Series:464
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:LED
Lamp Color:Amber, Green, Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Clear
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:9.91mm Dia