RV4NAYSJ101A
Description
POT 100 OHM 2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV4NAYSJ101A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):100
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:2.000" (50.80mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)