93R1A-R22-A25L
Description
POT 1M OHM 2W CERMET LINEAR
DataSheet
93R1A-R22-A25L PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):1M
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Adjustment Type:Side Adjustment
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.866" (22.00mm)
Actuator Diameter:0.236" (6.00mm)