0037-033-AB473
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
POT ROTARY 47K OHM
Catalog
Rotary Potentiometers, Rheostats
DataSheet
0037-033-AB473 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance (Ohms):-
Tolerance:-
Power (Watts):-
Built in Switch:-
Number of Turns:-
Taper:-
Number of Gangs:-
Adjustment Type:-
Temperature Coefficient:-
Rotation:-
Resistive Material:-
Termination Style:-
Actuator Type:-
Actuator Length:-
Actuator Diameter:-
Bushing Thread:-
Mounting Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VS3885K
VS3885K
POTENTIOMETER
POTENTIOMETER
SPSN048P102U
SPSN048P102U
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR