9301R10KL.5SL
Manufacturer
TT Electronics / BI Technologies
VIGOR # :
Description
TRIMMER 10K OHM TOP ADJ
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
9301R10KL.5SL PDF
Type Description
Series:9301
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):-
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Number of Turns:3
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Wirewound
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:-
Size / Dimension:Round - 1.823" Dia x 1.344" H (46.30mm x 34.14mm)